Çizgi Teknoloji NASA’nın geliştirdiği VITAL solunum cihazı için üretim lisansı alan TEK TÜRK ŞİRKETİ oldu.

Çizgi Teknoloji NASA’nın geliştirdiği VITAL solunum cihazı için üretim lisansı alan TEK TÜRK ŞİRKETİ oldu.
09/06/2020

Değerli İş Ortaklarımız,

Çizgi Teknoloji olarak, ilkler ve başarılarla dolu 25 yıllık Ar-Ge ve üretim serüvenimize çok değerli bir ilk daha eklendi.

İleri teknoloji alanındaki mühendislik çalışmalarımız, endüstriyel ve medikal cihaz üretim yeteneğimiz ve inovatif ürün geliştirme uzmanlığımız sayesinde NASA’nın seçim kriterlerini karşılayarak VITAL solunum cihazı üretim lisansı verilen 28 dünya şirketi arasında TEK TÜRK ŞİRKETİ olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 25 yılı aşkın süredir otomasyon, dijital çözümler ve sağlık teknolojileri alanında sunduğumuz öncü ürün ve hizmetlerimize duyduğunuz güven ve verdiğiniz desteklerle bizi bu noktaya taşıyan siz değerli iş ortaklarımıza çok teşekkür ederiz. Bu gurur hepimizin.   

COVID-19 nedeniyle ABD’de ve diğer pek çok ülkede yaşanan solunum cihazı talebinin yerel üretimle, hızlı ve etkin şekilde karşılanabilmesi amacıyla NASA mühendisleri tarafından Kaliforniya’daki Jet Propulsion (Caltech) Laboratuvarı’nda 37 günde geliştirilen ve Amerikan FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış VITAL (Ventilator Intervention Technology Accessible Locally) adı verilen solunum cihazının üretimi için dünyanın dört bir yanından ilgili 331 şirket başvurmuş, 100 tanesi değerlendirilerek, 9 tanesi ABD’de olmak üzere 6 kıtada toplam 28 şirkete lisans verilmiştir.

Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmaya siz değerli iş ortaklarımızla devam edeceğiz.

Detaylı bilgi için: https://medeng.jpl.nasa.gov/covid-19/ventilator/registration/

Bilgi ve Teknik Destek

Projelerinizde artech Ürünleri kullanarak kaliteli çözümler üretebilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi almak ya da kullandığınız ürünler ile ilgili teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.