2019 İnovaLİG ‘’KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu olduk!

2019 İnovaLİG ‘’KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu olduk!
28/12/2020

2019 İnovaLİG ‘’KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu olduk!

Birincilik ödülünü Çizgi Teknoloji Kurucu Ortağı Mehmet Berk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TİM Başkanı İsmail Gülle'den aldı.
26 yıllık ARGE ve üretim serüvenimize bu çok değerli ödülü eklemenin gururunu sizlerle paylaşıyoruz.
Özverili çalışmalarıyla bu başarıda emeği geçen bütün ekibimize, destekleriyle bizi bu noktaya taşıyan tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Ödül Töreni; https://youtu.be/_FX-CFsypfc

Çizgi Teknoloji, endüstriyel otomasyon ve IT ürünleri konusunda katma değeri yüksek, inovatif teknoloji ürünleri geliştiren ve prestijli markası ARTECH üzerinden Türkiye ve dünya pazarlarına sunan bir teknoloji şirketidir. 1994 yılında İstanbul’da kurulmuş olan şirket, T.C. Sanayi Bakanlığı onaylı ARGE merkezi, uluslararası kalite belgelerine sahip üretim tesisleri ve 70’ten fazla çalışanıyla, endüstriyel bilgisayar, medikal bilgisayar, askeri ve marin monitör, self-servis kiosk ve digital signage alanlarında en yenilikçi ürünlerin tasarım, geliştirme, üretim, satış ve servis faaliyetlerini tamamen kendi bünyesinde yürütmektedir.

Çeyrek asrı aşkın kurumsal geçmişinde birçok yerli üretim inovatif ürün fikrini hayata geçiren Çizgi Teknoloji, “Görüntülü Görüşme Destekli Yolcu Bilgilendirme ve Yönlendirme Kiosku” ile İstanbul Havalimanı projesinde, Digital Signage ve Medikal Bilgisayar çözümleri ile Şehir Hastaneleri projelerinde yer alarak verilen hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin arttırılmasına destek vermiştir.

Çizgi Teknoloji, tescilli markası ARTECH altında ürettiği Ameliyathane Konsolları, Endüstriyel Panel Bilgisayarlar, Digital Signage Sistemleri ve ilk yerli Marine Monitör gibi birçok ithal ikamesi ürün geliştirerek, yerlileşme sürecine katkıda bulunmuştur.

Ülkemizin uluslararası arenada saygın şekilde temsil edilmesi motivasyonu ile sürdürdüğü inovasyon programı ve ekibimizin özverili çalışmaları 2020 yılında birçok önemli başarı ve ilklerle taçlanmıştır:

  • COVID19 nedeniyle ABD’de ve diğer pek çok ülkede yaşanan solunum cihazı talebinin yerel üretimle, hızlı ve etkin şekilde karşılanabilmesi amacıyla NASA mühendisleri tarafından Caltech Laboratuvarı’nda geliştirilen ve FDA onaylı VITAL solunum cihazının üretim ve satış lisansını almaya hak kazanan tek Türk firması ve global ölçekte 36 firmadan biri Çizgi Teknoloji olmuştur.
  • Bilişim sektörünün ilk 500 şirketi araştırmasında, Türkiye Merkezli ‘’Donanım – Görüntü ve Ses Sistemleri Üreticileri’’ kategorisinde ikinci sırada ve Türkiye’nin ‘’En çok ARGE Harcaması Yapan Şirketleri’’ araştırmasında ilk 500 şirket arasında yer almıştır.
  • Ticaret Bakanlığı’nın katkıları ve TİM’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Türkiye İnovasyon Haftasında ‘’KOBİ ölçeğinde İnovasyon Sonuçları’’ kategorisinde İnovaLİG Türkiye Şampiyonu olmuş ve kurumsal başarı serüvenine bu değerli ödülü eklemiştir.

Çizgi Teknoloji için inovasyon; ürün ve hizmetlerinde gerçekleştirdiği yeniliklerle pazar payını koruyan ve arttıran, süreçlerini daha verimli hale getiren, kalitesini yükselten ve rekabetçi kalmaya destek olan yenilik ve değişim anlayışıdır.  İnovasyon çalışmaları; istihdam ve ihracat gibi ülkelerin temel kalkınma güçlerini artırabilmelerinde, küresel değişim sürecinde söz sahibi olmalarında büyük önem taşımaktadır. Pandemi gibi sonuçları tahmin edilemeyen bir dönemin getirdiği değişimlere uyum sağlayabilmek ve yaşanılan sorunlara inovatif çözümler getirebilmek ancak teknoloji ve sistematik inovasyon çalışmaları ile sağlanabilir.

8. Türkiye İnovasyon Haftasında yer almış olmaktan ve ülkemizin küresel rekabet gücünü arttıracak, teknolojik bağımsızlığını temin edecek Milli Teknoloji Hamlesi'ni, inovasyon çalışmaları ve yerli üretim ileri teknoloji ürünleri ile destekliyor olmaktan gurur ve mutluluk duyan Çizgi Teknoloji, inovasyon programına ve girişimci ruhuna verdikleri destekler için T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne teşekkür eder.

Bilgi ve Teknik Destek

Projelerinizde artech Ürünleri kullanarak kaliteli çözümler üretebilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi almak ya da kullandığınız ürünler ile ilgili teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.