Endüstriyel Bilgisayarlarınızı Dezenfekte Ederek Tesisinizi COVID-19 ‘dan koruyabilirsiniz.

Endüstriyel Bilgisayarlarınızı Dezenfekte Ederek Tesisinizi COVID-19 ‘dan koruyabilirsiniz.
26/03/2020

Tüm endüstriyel tesisler çalışmanın yoğun olduğu yerlerdir bu sebeple ortak temizlik rutinleri atlanmamalı ve COVID-19 tehlikesinin arttığı bu günlerde temizlik ve dezenfektasyona daha fazla dikkat gösterilmelidir. 

Aşağıdaki adımları takip ederek Endüstriyel Bilgisayarınızı yüzeyini bozmadan, hiçbir hasar vermeden dezenfekte edebilirsiniz.  

1. El Hijyeninizi Korumak için Tek Kullanımlık Eldivenler Takın. 

Eldivenler mikroplar ve elleriniz arasında bir bariyer oluşturur, ellerinizi temiz tutmaya yardımcı olur ve sizi hasta edebilecek mikrop alma şansınızı azaltır. Bu yüzden cihaz temizliğine başlamadan önce kişisel sağlığınızı tehlikeye atmamak için lütfen tek kullanımlık eldivenler kullanın. 

2. Endüstriyel Bilgisayarınızı Fişten Çıkartın 

Güç açıkken temizlenecek şekilde tasarlanmış Endüstriyel PC'ler için kilit ekranını etkinleştirin. 

Eğer Artech marka Kiosk ve Artech marka IPC-4XX veya IPC-7XX serisi Endüstriyel PC kullanıyorsanız, bu ürün modellerimizin ön koruma sınıfı IP-65 olduğundan güç açıkken temizlik yapabilirsiniz. 

3. Endüstriyel Bilgisayarınızı Dezenfekte Edin. 

IP sınıfı olmayan bir cihaz kullanıyorsanız, kullanacağınız dezenfektanı doğrudan cihazınıza püskürtmeniz cihazınıza zarar verebilir. Eğer Artech marka Kiosk ve Artech marka IPC-4XX veya IPC-7XX serisi Endüstriyel PC kullanıyorsanız, bu ürün modellerimizin ön koruma sınıfı IP-65 olduğundan dezenfektanı doğrudan cihaza püskürtebilirsiniz. IP koruma sınıfı düşük diğer cihazlar için dezenfektanı Mikrofiber bez üzerine püskürtmenizi tavsiye ederiz. Mikrofiber beziniz yoksa başka bir yumuşak malzeme kullanabilirsiniz. Lütfen cihazınızı temizlerken kâğıt havlu kullanmayın. 

Cihaz yüzeyine zarar vermemek için sadece cihaz üreticisi tarafından önerilen dezenfektanı kullanın. Kullanacağınız dezenfektandan emin değilseniz ürün kılavuzunu okuyun veya cihazın üreticisine başvurun. 

Ekranı, tüm çerçeveyi ve girintileri dezenfektan püskürttüğünüz mikrofiber beziniz veya yumuşak malzemenizle iyice silin. Ardından cihazınızın hava ile kurumasına izin verin. 

4. Eldivenlerin Çıkartılması ve El Hijyeninin Sağlanması 

Eldivenleri çıkarırken, eldivenlerin dış taraflarının çıplak ellerinize dokunmadığından emin olun. Eldivenleri atık kabına atın ve işiniz bittiğinde ellerinizi yıkayıp, el dezenfektanınızı sürün. 

Artech cihazlarınızın dezenfektasyonu ile ilgili bütün sorularınızı www.artech-ipc.com.tr sitemizden bizlere iletebilirsiniz. 

Bu sürecin toplumsal hassasiyet, birlik ve beraberlikle aşılabileceğine inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz. 

Saygılarımızla 

Bilgi ve Teknik Destek

Projelerinizde artech Ürünleri kullanarak kaliteli çözümler üretebilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi almak ya da kullandığınız ürünler ile ilgili teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.