Sağlık

artech Sağlık Sektörü İçin İleri Teknoloji Çözümler Sunar

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi, ameliyathanede bulunan cihazların ve medikal bilgisayarların tam entegrasyonunu, gelişmiş görüntüleme özelliği ile sunan (endoskoplar, kameralar, cerrahi ekranlar vb.) dijitalleşmeye yönelik, dijital hastane tanımının önemli yapıtaşlarından olan çözümümüzdür. Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemimiz (Ameliyathane konsolları) Ameliyathane Kontrol Paneli, Dijital Negatoskop / Teletıp Sistemi ve Steril Medikal Bilgisayardan oluşmaktadır.

Artech Medikal Bilgisayar ve Ameliyathane Konsolları steril hastane ortamlarına göre dizayn edilmiş, 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Sertifikasına sahip ve IEC-60601 Medikal Cihaz, elektrik ve güvenlik standartlarına uygun olarak, İstanbul-Sancaktepe’de bulunan fabrikamızda üretilmektedir.

Artech Ameliyathane Konsolları ameliyat esnasında hastalara ait cerrahi işlemlere, PACS görüntülerine, ameliyat sırasında ihtiyaç duyulan medikal bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişebilme imkânı sunmaktadır. Ameliyathanelerde cerrahlar, radyologlar, anestezistler ve diğer ameliyathane görevlileri arasında hataya imkân tanımayan, optimum bir iş birliği sağlamak için tüm tıbbi teknolojinin entegrasyonunu sağlayan, modüler yapılı çözümümüzdür.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi basit, güvenli ve daha modern bir çalışma ortamı için video ve veri entegrasyonu ile ameliyathane personelinin hastalar için mümkün olan en iyi bakıma odaklanmasını sağlamaktadır.

Artech Dijital Negatoskop – Teletıp Sistemi ve Medikal Steril Bilgisayarın sahip olduğu teknik özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Video Yönetim Modülü
 • Görüntüleri Kaydetme, Arşivleme ve Yayınlama Modülü
 • DICOM Uyumu ve PACS Görüntülerine Erişim
 • QR-Code ve RFID Okuyucu
 • Opsiyonel 4 Kanal Video Girişi
 • Toz ve suya karşı IP65 Seviyesinde Korumalı Ön Çerçeve
 • Fansız tasarımı ile Sessiz Çalışmakta ve Mikrobiyal Kaynaklı Kontaminantların Steril Alana Taşınmasını veya Yayılmasını Engellemektedir.

 

Artech Ameliyathane Kontrol Panelinin sahip olduğu teknik özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Sıcaklık, Nem, Oda Basıncı, Hepa Filtre Kontrolü
 • Handsfree Görüntülü Görüşme Özelliği
 • Parametre Kayıt ve Rapor Özelliği
 • Operasyon Sistemleri, Ses ve Müzik Sistemi Kontrol ve Kumanda Özelliği
 • Dijital Negatoskop ve Radyoloji Monitörünü Kumanda Edebilme ve Raporlama Özelliği

 

Artech Medikal Bilgisayar ürünleri bir bütün olarak yüksek görüntüleme kalitesi, uygun grafik işlemcisi, CPU performansı, ekran görüntüsü ve yazılım uyumluluğuna sahiptir. Ameliyat sırasında cerrahlar için detayları mükemmel bir şekilde görselleştirirken, cerrahların ve diğer ameliyathane personelinin hastaya daha fazla yoğunlaşmasını sağlayarak ameliyat başarılarını önemli ölçüde arttırmaktadır. Uygun yazılım ve yüksek çözünürlüklü ekranlar ile uzmanların medikal görüntüleri daha iyi görebilmesini, inceleyebilmesini sağlamakta ve tanı koyabilmelerini kolaylaştırmaktadır.

Artech Medikal Bilgisayarlar, DICOM Preset özelliği sayesinde ultrason ve radyoloji gibi medikal görüntüleri içeren PACS dosyalarını görüntülemek için bir platform sağlamaktadır. PACS entegrasyonu ile hastalara ait cerrahi işlemlerin kamera görüntüleri kayıt edilerek arşivlenebilir. Artech Medikal Bilgisayarlar ameliyat esnasında ve sonrasında ihtiyaç duyulan tüm medikal bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma imkânı sunmaktadır. Bu sayede sağlık ekibi teşhis ve izleme yapmak için dikkatlerini hastaya odakladıkları anda ihtiyaç duydukları tüm bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirler. Artech Medikal Bilgisayarın medikal kamera görüntülerini kayıt özelliği ile gerçekleştirilen operasyonları arşivlenebilir, böylelikle eğitim amaçlı veya kongrelerde vaka incelemesi olarak sunulabilir.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi cerrahi kameralara entegre olabilmesi ile cerrahların farklı tıbbi ekipmanlardan gelen farklı görüntüleri aynı anda görmesini sağlar. Yerli Artech Medikal yazılımımıza veya hastanenin HBYS sistemine entegre olarak medikal süreçler için kritik bilgi ve dokümanların dijital ortamda kayıt ve erişilebilirliğini kolaylaştırıp daha hızlı bir hale getirerek komplike prosedürler yapmayı ve bütün ameliyathane ekibinin aynı anda koordine bir şekilde çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi, bütün işlemleri merkezi Artech Dijital Negatoskop ve Teletıp sisteminde toplayarak cerrahların ameliyatın prosedürünü, işlemlerini ve çevrelerini daha iyi kontrol etmelerini sağlar. Tek bir cihaz ve kontrolün tam anlamıyla cerrahın elinde olmasıyla uzun ve detay gerektiren vakalarda cerrah ve ekinin üzerindeki baskıyı azaltarak ameliyatın daha başarılı geçmesini sağlamaktadır. Sistem, tek bir tuş ile sistemi kullanan her cerraha göre yapılandırılır ve böylelikle zamandan tasarruf edilerek, ameliyat ekibi daha verimli kullanılır.  Artech Ameliyathane Entegrasyon Sisteminde bulunan Teletıp özelliği; ameliyathane ile ameliyathane dışında bulunan uzmanlar arasında çevrimiçi konsültasyon, teşhis veya ameliyat esnasında eğitim için tıbbi bilgilerin aktarılmasına olanak sağlamaktadır. Teletıp sistemi sayesinde ani gelişen, riskli durumlarda ameliyathanede bulunan cerrahlar, meslektaşlarına bağlanarak canlı olarak yardım alabilecek veya fikir alışverişinde bulunabileceklerdir. Sistemin bu özelliği ile ameliyatlarda başarı oranlarının artmasına paralel hasta memnuniyeti ve hastanenin tercih edilme oranı da artacaktır. Ameliyatın kaydedilmesi özelliği ile gerekli durumlarda operasyon tekrar izlenerek, ilgili uzmanlarla paylaşılarak teşhis ve tedavi kararlarının en doğru şekilde alınması sağlanmaktadır. Artech Ameliyathane Entegrasyon Sisteminin dijital kontrol listesi ile dijital ortamda iş akışı takibi yapılarak operasyon öncesi, sırası ve sonrasında süreç takibi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Medikal alanda gerçekleştirilmekte olan dijitalleşme ile modern ameliyathaneler çeşitli teknik sistemlerle donatılmıştır. Dijital ameliyathanelerde, ameliyat öncesi teşhis verilerinin yanı sıra ameliyathanenin güvenlik, gerekli hazırlık ve dokümantasyon gereksinimleri de giderek artmaktadır. Bu artan ihtiyaçlarla birlikte ameliyathanelerde cihaz sayısı da artmakta ve başarılı geçecek bir ameliyat için cihazların birbirleriyle entegre olması önem kazanmaktadır. Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi, ameliyathanedeki cihazların tek bir cihaza entegre olmasını sağlayarak merkezi kontrol, ekip çalışması ve iş akışı verimliliğini artırır. Hasta Güvenliği, Ameliyathane Personelinin Daha Verimli Kullanılması, Zaman-Malzeme ve Faturalandırma Yönetimi ile Maliyetlerin Azalması, Ameliyatlarda Başarı Oranlarının Artmasına Paralel Hasta Memnuniyetinin Artması, Ameliyathanenin Tercih Edilme ve Kullanım Oranının Artması, Eğitim ve Kongre Amaçlı Hastane İşlevlerinin Oluşturulması konularında optimum fayda sağlanmaktadır.

Yerli üretim Artech Medikal Bilgisayar ürünleri modüler ve bakım gerektirmeyen bir yapıya sahip olması ile 3 yıla kadar garanti ve 5 yıl yedek parça desteği ile hızlı ve kesintisiz bir teknik servis olanağı sağlamaktadır.

Çizgi Teknoloji olarak amacımız, yerli üretim, EEC-60601 standartlarına uygun, EEC93-42 Tıbbı Cihaz Uygunluk Sertifikalı Artech Medikal Bilgisayar ürünlerimizle kalite ve güvenlikten asla ödün vermeden mükemmel bakım sağlamanıza yardımcı olmaktır.

Sağlık

Kullanım Alanları

  • Ameliyathaneler için Özel Medikal Bilgisayar Çözümleri
  • Bekleme Alanları için Bilgilendirme Çözümleri
  • Asansörler için Bilgilendirme Çözümleri 
  • Hastane Girişleri için Bilgilendirme Çözümleri 
  • Hastane Katları için Bilgilendirme Çözümleri 
  • Hastane Dışı için Bilgilendirme Çözümleri 

Sektörel Ürünler

Sağlık sektörüne ait ürünlerimiz

Bilgi ve Teknik Destek

Projelerinizde artech Ürünleri kullanarak kaliteli çözümler üretebilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi almak ya da kullandığınız ürünler ile ilgili teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.