İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları Şehir Hastanelerinde Sosyal Mesafenin Korunmasına Destek Oluyor.

İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları Şehir Hastanelerinde Sosyal Mesafenin Korunmasına Destek Oluyor.
03/08/2021

COVID-19 döneminde yerel üretimle hayat kurtaran ventilatörler. Hasta güvenliğini optimuma çıkartan medikal bilgisayarlar. Üretim verimliliğini arttıran endüstriyel bilgisayarlar. Temassız bir şekilde yol bulmak ve sosyal mesafeyi desteklemek için üretilen self servis kiosklar. Çizgi Teknoloji, Artech Art of Technology markası ile bunların hepsinde öne çıkıyor.

1994 yılında kurulan Çizgi Teknoloji, endüstriyel otomasyon ve IT konularında yenilikçi teknoloji ürünleri tasarlayıp, üretmektedir. Benzersiz çalışma ortamlarının dijitalleşmesi için çözümler geliştirmeye odaklanarak sektör liderlerinin en önemli dijitalleşme partnerlerinden biri olmuştur. Çizgi Teknoloji, alanında uzman 70 kişilik ekibi ile digital signage ve kiosk , medikal bilgisayar ve endüstriyel bilgisayar çözümleri olmak üzere paydaşlarına üç ana ürün grubunda çözümler sunmaktadır. Dünyanın en büyük havalimanındaki interaktif yolcu bilgilendirme kioskları gibi yüksek profilli projelerde Çizgi Teknoloji uzmanlığına başvurulmuştur.

Çizgi Teknoloji, dijitalleşmede örnek teşkil eden uluslararası marka olma vizyonu ile toplum yararı için hayat kurtaran öncü teknolojiler üzerinde sürdürdükleri ARGE çalışmalarını sektöründe fark yaratan ilklerle sürdürmektedir.

Çizgi Teknoloji; ileri teknoloji ürün geliştirme ve medikal bilgisayar üretimindeki mühendislik becerisi sayesinde COVID-19 ile mücadelede önemli bir rol üstlenmiştir. Çizgi Teknoloji NASA'nın VITAL Ventilator ürününü üretmek ve ticarileştirmek için globalde 331 firmanın başvurduğu fakat sadece 27 firmanın alabildiği lisansı aldı ve bu başarıda bayrağımızı dalgalandıran tek Türk firma oldu.

Sağlıkta Dijitalleşme Çizgi Teknoloji’nin İşi

Dünyanın en kapsamlı sağlık yatırımları arasında gösterilen ve sağlıkta dijitalleşmenin öncü projelerinden olan Şehir Hastanelerine hasta memnuniyet ve güvenini maksimuma çıkartan, temassız işlem özelliği ile korona virüs bulaşmasını engellemeye yardımcı olan Artech İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları kurulmuştur. Hastanelere kurulan bu dijital ve temassız işlem yapmayı sağlayan sistemler Türkiye'yi sağlık hizmetlerinde IT kullanımı konusunda Avrupa lideri haline getirmiştir.

İnsan trafiğinin yoğun olduğu bölgelere kurulan Artech İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları, ziyaretçi yoğunluğunun düzenlenmesine ve hastaların doğru yerlere yönlendirilmesi gibi süreçlerin hızlandırılmasına yardımcı olmaktadır. Artech İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları hastane personelleri için ayrıca, sınırlı hasta etkileşimi ile riskin azaldığı bir ortamda, görevlerini daha rahat bir şekilde yerine getirmelerini sağlamakta, personel güvenliği ve memnuniyetini arttırmaktadır.

Temassız Check-In

Artech İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları, hasta girişini ve dokümantasyonu tek bir tıkla halledilecek şekilde kolaylaştırmaktadır.

1. Hasta, hastaneye girdiğinde, görevli personelden yardım almaya gerek duymadan kimliğini İşlem ve Sıra Yönetim Kioskunun dahili barkod okuyucusunda tarar.

2. Kiosk'un entegre termal yazıcısı, kuyruk fişleri veya randevu belgelerini yazdırır.

3. Randevudan önce veya sonra hastalar test sonuçlarını yine Artech İşlem ve Sıra Yönetim kioskuna kendilerine verilen barkodları okutarak alabilirler. Böylelikle test sonucu için bulaş riskinin oluşabileceği kalabalık ortamlarda sıra beklemek ve zaman kaybetmek durumunda kalmazlar.

KUTSAL AYDIN – TURKCELL ICT YÖNETİCİSİ “Turkcell olarak sağlıktaki stratejik hedef alanlarımızın başında gelen şehir hastanelerimizin her birinde üstün teknoloji ile hayata geçirdiğimiz yazılım çözümlerimiz bulunuyor. Tamamen Turkcell mühendisleri ile geliştirdiğimiz HBYS çözümümüzü hastanenin her alanında hastaların hizmet kalitesini arttıracak ve sağlık profesyonellerinin işlerini kolaylaştıracak yazılım altyapısı ile kurgularken birlikte çalıştığımız önemli donanım iş ortaklarımızdan birisi de Çizgi Teknoloji firmasıdır. Uçtan uca tüm detayları ile kurguladığımız çözümlerimizin en sağlıklı şekilde hayata geçirilmesi için çözüm ekosistemimizde güçlü iş ortakları olmasını önemsiyoruz.  Çizgi Teknoloji firmasının ARTECH marka kiosklarında ve sektörde başkaca örneği olmayan, donanım çözümünü bizzat kurguladığımız ve talep ettiğimiz çözümün Çizgi Teknoloji tarafından başarılı şekilde üretildiği kan alma bankolarındaki donanım çözümleri üzerinde devreye aldığımız yazılımlar sayesinde hem hastane personelinin iş yükünü hafifletiyor hem de hastane yönetimi için iş süreçlerini daha verimli hale getirerek, ölçülebilir, hata oranı düşük ve maliyet etkin bir süreç işletilmesine katkı sağlıyoruz.’’

Tesisin büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, Şehir Hastanelerinde 12–40 arası Artech İşlem ve Sıra Yönetim Kioskları bulunmaktadır ve her gün 32.700 hastayı doğru alanlara, temassız ve risksiz bir şekilde yönlendirmekte, hasta trafiğinin kontrol edilmesine yardımcı olmaktadır.

Hep Daha İyiye, Daha İleri Teknolojiye

Türkiye'nin en büyük sağlık yatırımı olarak bilinen şehir hastanelerinin ötesinde, konumlandırılacak alanın ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir ve tamamen yapılandırılabilir olan Artech Sıra Yönetim Kioskları ister hastanelerde ister havalimanlarında, hayatının her alanında, tek bir tıkla dijital deneyim yaşatmaya ve müşteri memnuniyeti ile güvenliğini üst düzeye çıkartmaya devam ediyor.

Bilgi ve Teknik Destek

Projelerinizde artech Ürünleri kullanarak kaliteli çözümler üretebilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi almak ya da kullandığınız ürünler ile ilgili teknik destek almak için bizimle iletişime geçin.